PHP Jet Framework

rychle, jednoduše, přímo, bezpečně, efektivně
čeština
Jak začít Dokumentace Ke stažení Kontakt Diskuze / Fórum Blog
Dokumentace

Drobečková navigace

Drobečková navigace, nenápadná, ale užitečná součást online aplikací, nesmí v Jet chybět. Opět se samozřejmě nejedná o zobrazení (i když to součástí ukázkové aplikace je v modulech UI.Admin a UI.Web), ale o abstrakci drobečkové navigace, tedy z pohledu MVC jde o model.

Model drobečkové navigace je tvořen dvěma třídami:

Drobečková navigace primárně spolupracuje s Jet MVC, ale je možné ji použít samostatně, bez vazby na MVC. V takovém případě je nutné navigaci nastavovat pomocí metody Navigation_Breadcrumb::set. Ovšem standardně se drobečková navigace nastavuje automaticky dle aktuální stránky (samozřejmě je možné nastavení navigace jakkoliv ovlivnit).

I když máte samozřejmě navigaci plně pod kontrolou (viz reference obou tříd), tak nejčastější operace je přidání položky. Například v administraci článků (v rámci ukázkové aplikace) v kontroleru naleznete toto: Navigation_Breadcrumb::addURLTr::_'Edit article <b>%TITLE%</b>', ['TITLE' => $article->getTitle()] ) );

Jak již bylo řečeno, tak navigace je pouze model. Jak bude zobrazena je čistě na vás. V ukázkové aplikaci máte k dispozici tyto příklady:

  • ~/application/modules/UI/Admin/views/breadcrumb_navigation.phtml
  • ~/application/modules/UI/Web/views/breadcrumb-navigation/default.phtml
  • ~/application/modules/UI/Web/views/breadcrumb-navigation/secret.phtml

Předchozí kapitola
Jet\Navigation_Menu_Item
Další kapitola
Jet\Navigation_Breadcrumb